Jak uprawiać jabłoń Autumn Crisp?

Sadzenie drzew owocowych na podwórku może być przyjemnym dodatkiem. Jednak podjęcie decyzji o uprawie może okazać się trudne. Przy tak wielu możliwościach nie jest zaskoczeniem, że wiele osób może zdecydować się na uprawę jabłoni w domu. Świeże jabłka, uwielbiane za odporność na różne strefy, są idealnym słodkim i cierpkim owocem do przydomowych ogródków. Jedna z odmian jabłek, Autumn Crisp, jest szczególnie ceniona za zastosowanie w kuchni.

Informacje o odmianie Autumn Crisp

Autumn Crisp jest wynikiem krzyżowania się odmian jabłek Golden Delicious i Monroe. Po raz pierwszy wprowadzona przez Cornell University, ta niezwykle chrupiąca odmiana jabłek jest bogata w witaminę C. Oprócz tych cech, jabłonie Autumn Crisp dają wysokie plony, które są doskonałe do bezpośredniego spożycia. W porównaniu z innymi odmianami, te jabłka wykazują wolniejsze utlenianie i brązowienie po pokrojeniu na plasterki.

Jak uprawiać odmianę Autumn Crisp?

Uprawa jabłek Autumn Crisp jest bardzo podobna do uprawy innych odmian jabłek. Po pierwsze, hodowcy będą musieli określić, czy jabłko jest odporne na ich strefę uprawy, czy też nie. Po ustaleniu tego faktu, konieczne będzie zlokalizowanie źródła pochodzenia rośliny.

Ze względu na charakter nasion jabłek, nie jest możliwe uprawianie tej odmiany z nasion. Mimo, że jabłonie można uprawiać w ten sposób, posadzone nasiona nie będą rosły zgodnie z typem.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, jesienne sadzonki Autumn Crisp można zamówić online lub znaleźć je w lokalnych centrach ogrodniczych. Zakup sadzonek jabłoni z renomowanego źródła zapewni, że sadzonki będą zdrowe i wolne od chorób.

Aby posadzić jabłoń w ogrodzie, należy wybrać dobrze zdrenowane i odpowiednio dobrane miejsce. Upewnij się, że drzewo otrzyma dostęp do pełnego słońca lub co najmniej 6-8 godzin światła słonecznego każdego dnia.

Wykop dół, który jest co najmniej dwa razy szerszy i dwa razy głębszy niż bryła korzeniowa jabłoni. Posadź drzewo delikatnie, ale dokładnie podlej przesadzoną sadzonkę.

Pielęgnacja jabłoni Autumn Crisp

Pielęgnacja jabłoni Autumn Crisp powinna być podobna do rutynowej pielęgnacji innych drzew owocowych. Oznacza to, że drzewa będą wymagały częstego cotygodniowego nawadniania przez cały okres wegetacyjny, nawożenia, a także przycinania i pielęgnacji gałęzi.

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji w okresie wzrostu drzewa, hodowcy będą mogli cieszyć się świeżymi, soczystymi jabłkami przez wiele lat.

4 thoughts on “Jak uprawiać jabłoń Autumn Crisp?

  1. Autumn Crisp to odmiana odporna na wiele chorób, myślę, że jeśli ktoś miał problemy z uprawą innych odmian to ta właśnie powinna się udać.

    Polecam firmę zajmującą się profesjonalnie likwidacją szkodników takich jak spuszczel.

Comments are closed.