Spinki do mankietow – męska biżuteria

Spinki do mankietów dodają szczególnej elegancji stylizacji, jest to męski dodatek, który przyciąga uwagę większości osób z otoczenia. Początkowo były jednym z elementów męskiej biżuterii zarezerwowanych wyłącznie dla elit. Następnie zaczęto je produkować na masową salę, a obecnie coraz częściej wracają do łask, są wybierane przez mężczyzn nie tylko na szczególnie eleganckie okazje, ale również do strojów casualowych. Wybierając taki dodatek, należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Najważniejsze zasady doboru spinek do mankietów

Męska biżuterię w postaci spinek do mankietów można podzielić na:

 – elegancką,

 – formalną,

 – pół-formalną.

Eleganckie spinki do mankietów mogą być wykonane ze szlachetnych materiałów, takich jak złoto, srebro i platyna. Spinki srebrne powinny być łączone z zimnymi odcieniami koszuli i garnituru, natomiast złote pasują do elementów garderoby w cieplejszej kolorystyce. Charakteryzują się prostą i wysmakowaną formą, zazwyczaj składają się najwyżej z połączenia dwóch barw jednocześnie. Powinny są łączone z równie eleganckim garniturem, frakiem oraz białą koszulą. Do eleganckich barw koszuli zaliczana jest wyłącznie biel, ale czasami są dopuszczane również odcienie błękitu. Mankiety w koszuli w eleganckich zestawach mogą być pojedyncze albo podwójne, ale muszą mieć specjalne dziurki na spinki. Do całości stroju trzeba także odpowiednio dobrać pasek, krawat i buty, wówczas spinki do mankietów dodają szyku i podkreślają pozycję mężczyzny. Należy również zwrócić uwagę, że mankiet powinien delikatnie wystawać spod marynarki. Wybierając spinki z dodatkowymi zdobieniami, trzeba pamiętać, że osoba towarzysząca powinna mieć jakiś element garderoby dopasowany do nich kolorystycznie.

Spinki do mankietów – podkreślenie indywidualnego stylu

Akcesoria tego typu składają się z części ozdobnej, jest to górna, zazwyczaj większa część spinek ze specjalną dekoracją, np. w formie kamieni szlachetnych. Część dolna to słupek, który przechodzi przez otwory w mankiecie koszuli i jest połączony z przełącznikiem. Przełącznik służy do blokowania i zapobiegania wyślizgiwaniu się spinek z dziurek w mankiecie koszuli.

Spinki do mankietów, które dyskretnie ujawniają zainteresowania mężczyzny, powinny być łączone ze stylizacjami mniej formalnymi i casualowymi. Mogą mieć one przeróżne formy i kolory, a swoim kształtem nawiązywać do różnych dziedzin. Nie powinny być jednak zbyt ekstrawaganckie, aby nie przyćmiewały reszty stylizacji. Dostępne są przeróżne formy spinek do mankietów, mogą mieć kształt samochodów, motocykli, elementów muzycznych. Chętnie stosowane są bardzo nowoczesne konstrukcje spinek do mankietów dekorowane specjalnymi grafikami i napisami. Najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w kilka zestawów spinek, aby można było je maksymalnie dopasować do okazji. Można z nich wówczas korzystać nie tylko w trakcie wyjątkowych okazji, ale także w zwykłych, codziennych obowiązkach. Są jednym z elementów męskiej biżuterii umożliwiającym zaakcentowanie indywidualnego stylu.