Co powoduje, że ogórki są gorzkie?

Świeże ogórki z ogrodu są przysmakiem , ale czasami ogrodnik „wgryza się” w domowy ogórek i myśli: „Moje ogórki są gorzkie, dlaczego?”. Zrozumienie, co powoduje, że ogórki są gorzkie, może pomóc w uniknięciu tego problemu.

Dlaczego ogórek jest gorzki?

Ogórki należą do rodziny dyniowatych, podobnie jak squash i melony. Rośliny te w naturalny sposób produkują substancje chemiczne, które są bardzo gorzkie i w dużych ilościach mogą powodować chorobę. W większości przypadków te substancje chemiczne są ograniczone do liści i łodygi rośliny, ale w pewnych warunkach mogą przedostawać się do owoców rośliny powodując gorzkie ogórki.

Co sprawia, że ogórki są gorzkie?

Zbyt gorąco – jednym z najczęstszych powodów, dla których ogórek jest gorzki, jest obciążenie upałem. Jeśli roślina jest narażona na działanie wysokich temperatur, może zacząć produkować gorzkie owoce.

Nierównomierne podlewanie – inną możliwością powodującą powstawanie gorzkiego ogórka jest sytuacja, w której ogórek przechodzi naprzemiennie okresy suszy i nadmiernego podlewania.

Wahania temperatury – jeśli przez dłuższy okres czasu dojdzie do drastycznych wahań temperatury, roślina może zacząć produkować gorzkie ogórki.

Dziedziczność – być może najbardziej frustrującym powodem, dla którego ogórek jest gorzki, jest po prostu genetyka; istnieje cecha recesywna, która może spowodować, że roślina od początku będzie produkować gorzkie owoce. Można sadzić nasiona z tego samego opakowania i traktować je wszystkie tak samo, tylko po to, aby odkryć, że jedna z roślin produkuje gorzkie ogórki.

Mój ogórek jest gorzki. Jak mogę temu zapobiec?

Aby zapobiec powstawaniu gorzkiego owocu, należy w pierwszej kolejności zająć się tym, co powoduje powstawanie tego problemu.

Zawsze korzystaj z najlepszych praktyk w zakresie hodowli ogórków. Trzymaj ogórki w równomiernej temperaturze, co oznacza, że powinieneś sadzić je tak, aby były odpowiednio nasłonecznione do panującej temperatury. Podlewać należny równomiernie i regularnie, szczególnie w czasie suszy.

Niestety, gdy tylko roślina ogórka zacznie produkować gorzkie owoce, najprawdopodobniej będzie nadal to robić. Należy usunąć roślinę i zacząć od nowa.

3 thoughts on “Co powoduje, że ogórki są gorzkie?

Comments are closed.