Na czym polega alpinistyczna naprawa szyb?

Szkło jest jednym z najbardziej wdzięcznych surowców, a zarazem jest ono jednym z najbardziej eleganckich materiałów, którym nie rzadko pokrywa się cały budynek. Niemniej szkło najwięcej zastosowań znajduje podczas produkcji szyb okiennych. Warto jednak zauważyć fakt, że jest ono również materiałem, który charakteryzuje się ogromną delikatnością i podatnością na uszkodzenia. Nawet nieodpowiedni sposób czyszczenia okiennej szyby, może poskutkować tym, że na ich powierzchni pojawią się drobne rysy czy odpryski, co skutecznie może popsuć całą estetykę. Jedną z usług, która obecnie w Polsce bardzo szybko zyskuje na popularności jest alpinistyczne naprawianie i polerowanie szyb. Na czym ono polega?

Alpinistyczna naprawa szyb- kiedy się przydaje?

Wspomniane już zostało, że w niektórych przypadkach całe, ogromnie wysokie biurowce pokrywa się właśnie szkłem, co więcej w blokach i wielu firmach, szyby są umieszczone na ogromnych wysokościach. Nie trudno się domyślić, że odpryski, pęknięcia czy zarysowania mogą pojawiać się dosłownie na każdym oknie i każdej szybie, nawet w miejscach, które są niezwykle trudno dostępne. Oczywiście jako jedno z rozwiązań można wymienić wymianę całej szyby od środka, jednak wiąże się to nie tylko ze znacznie większymi kosztami. ale również ogromnym bałaganem, który pozostawią za sobą fachowcy. W związku z tym jako odpowiedź na wspomniane problemy, pojawiła się usługa alpinistycznej naprawy szyb. To właśnie wykwalifikowani specjaliści, nazywani alpinistami, podejmują się niezwykle trudnego zadania, jakim jest naprawienie szyby od strony zewnętrznej, na ogromnych wysokościach. Niemniej jednak rozwiązanie to ma wiele niekwestionowanych zalet. Przede wszystkim, należy wskazać na o wiele niższe koszty takiej usługi, w porównaniu z całkowitą wymianą szyby, a co więcej, alpinistyczna naprawa szyb nie wiąże się praktycznie z żadnym bałaganem, gdyż specjaliści przez cały czas pracują na zewnątrz budynku. Finalnie należy wspomnieć o tym, że alpinistyczna naprawa szyb daje efekty, które mogą przewyższyć najśmielsze oczekiwania. Nawet pęknięta szyba po tego typu naprawie może odzyskać 100% swoich właściwości estetycznych i po prostu wyglądać jak nowa.

Jak przebiega alpinistyczna naprawa szyb?

Alpinistyczna naprawa szyb, jak sama nazwa wskazuje odbywa się na wysokościach po zewnętrznej stronie budynku. Para specjalistów, przy pomocy specjalnych wciągów jest opuszczana na wysokość, na której znajduje się uszkodzona szyba. Są oni wyposażenie w szereg narzędzi, które umożliwią im przeprowadzenie tej właśnie naprawy. Przed zdecydowaniem się na odpowiednią metodę i technikę reparacji, dokładnie oglądają oni uszkodzenie. W przypadku niewielkich pęknięć i zadrapań, które pojawiają się najczęściej, usuwają je oni przy pomocy specjalnej szlifierki i jest to określane jako polerowanie szyb. Dzięki wiedzy i doświadczeniu wiedzą oni jaką temperaturę powinna uzyskać szlifierka, a także jak równomiernie rozłożyć nacisk, by zlikwidować uszkodzenie, nie niszcząc przy tym szkła, które jest niezwykle delikatne.